žemės sklypo pirkimas

Žemės sklypo pirkimo vadovas: 10 geriausių patarimų

Jei pirmą kartą įsigyjate žemės sklypą, tinkamo sklypo pirkimo procesas gali būti gana bauginanti užduotis. „Veritas NT“ siūlo geriausius patarimus, į ką reikia atsižvelgti ieškant žemės sklypo.

Žemės pirkimas gali būti daug romantiškesnis nei plytų ir cemento pirkimas. Jaučiatės taip, lyg įsigytumėte savo paties, nors ir mažą lopinėlį pasaulio, mūsų Žemės planetoje. Ir nors yra keletas niunsų, žemės sklypo pirkimas paprastai yra mažiau sudėtingas procesas nei namo pirkimas.

Čia yra pateikiami svarbiausi mūsų patarimai, į ką reikia atsižvelgti prieš perkant žemės sklypą:

1. Aiškiai susidėliokite planą, kodėl perkate žemės sklypą

Galbūt jūs manote, kad žemės sklypas yra geresnė investiciją?  Nedomina investavimas į įmonių akcijas ar kitą nekilnojamą turtą? Galbūt norite pasistatyti savo svajonių namus, o gal norite tapti smulkiu investiciniu žemės sklypų savininku? Jūs tikrai turite turėti tam tikrą ilgalaikį žemės sklypo panaudojimo planą, nes nuo jo priklausys, ką ir kur galite ir vertėtų įsigyti.

2. Susipažinkite su įvairiomis žemės sklypų rūšimis

Niekada neišplėtotas plyno lauko žemės sklypas skiriasi nuo suplanuotų teritorijų žemės, kurios paskirtis buvo suplanuota jau anksčiau. Tai yra skirtingos rinkos ir tam tikrais aspektais jiems taikomi skirtingi planavimo reikalavimai.

3. Skirkite laiko rinkos tyrimui

Žemės sklypo vertė gali labai skirtis. Kaina gali svyruoti nuo 100 EUR iki 5000 EUR už arą, atsižvelgiant į vietą, žemės sklypo paskirtį ir kokybinius reikalavimus. Turite išsiugdyti rinkos jausmą ir suvokti, kiek jums patinkantis žemės sklypas yra iš tiesų vertas.

4. Žemės sklypo pirkimas

Nekilnojamo turto portalai gausūs pasiūlymų su įvairios paskirties žemės sklypais. Norėdami pradėti paiešką, apsilankykite Veritas NT svetainėje. Galbūt čia atrasite idealų variantą. Ieškantiems išskirtinių žemės sklypų ežerų pakrantėse, galime pasiūlyti ne vieną patrauklų objektą. Taip pat visoje šalyje yra specializuotų NT turto agentūrų, kurios taip pat savo svetaines papildo patraukliais pasiūlymais.

5. Dėmesys augimo potencialą turinčioms sritims

Svarbiausias aspektas renkantis žemės sklypą yra jo vieta. Pasidomėkite sudominusio sklypo vieta, ar planuojama tobulinti infrastruktūra, transporto jungtys ir kt. O galbūt jus domina privatumas, gamtos peizažai, ežero pakrantė? Atminkite, kad žemės sklypo kainai pagrindinę įtaką daro būtent sklypo vieta, planuojama ar jau esama infrastruktūra.

6. Pasidomėkite, ar jums reikės leidimo bet kokiam žemės sklypo pastatui

Kai kurie žemės sklypai parduodami su jau suteiktais pastatų statymo leidimais, nors tai dažnai būna tik „kontūrinis“ planavimo leidimas – galutinę informaciją turėsite išsiaiškinti kartu su statybų planavimo institucijomis. Įdėmiai pasidomėkite dėl statybas ribojančių susitarimų ar kitų teisinių apribojimų, susijusių su jūsų laisve manevruoti vykdant statybas žemės sklype. Trumpai tariant, planavimo klausimai yra taip glaudžiai susiję su jūsų sprendimu įsigyti žemę.

7. Žemės sklypo paskirtis

Svarbu žinoti, kokia yra įsigyto žemės sklypo paskirtis, pavyzdžiui, gyvenamoji, komercinė ar žemės ūkio. Žinant paskirtį yra paprasčiau planuotis pasirinkto sklypo panaudojimą. Žemės sklypo paskirtį dažniausiai galima pakeisti, tereikia išsiaiškinti paskirties keitimo galimybes.

8. Dar kartą patikrinkite, kur prasideda ir baigiasi jūsų žemės sklypas

Prieiga prie žemės kartais gali būti sudėtingesnė, nei atrodo. Turite išsiaiškinti konkrečius žemės sklypo taškus ir apsaugines zonas. Žemės sklypai nuo pvz. viešųjų kelių, melioracijos griovių ir pan. yra atskirtos vadinamąja apsaugine kelio zona ( abipus kelio ar kito objekto, pvz. melioracijos griovio, nustatyto pločio žemės juosta, kurioje ribojama ūkinė veikla ).

9. Planuokite žemės pirkimą kaip ilgalaikę investiciją

Patarimas perkantiems sklypą su perspektyva jį pelningai parduoti: nusiteikite, kad keičiantis ekonominiam klimatui pasaulyje gali tekti palaukti greito pelno iš  įsigyto sklypo. Todėl būtų protinga sekti rinką ir bandyti nuspręsti, koks yra geriausias laikas parduoti savo žemės sklypą pelningai.

10. Pasirinkite tinkamus nekilnojamo turto agentus, kurie gali padėti paieškos procese

Geras nekilnojamo turto agentas norės suprasti jūsų lūkesčius ir poreikius. Kiekvieną nekilnojamąjį turtą ar žemės sklypą, kurį matote nekilnojamo turto portaluose ir skelbimuose, dažnai parduoda visas paslaugos teikiantis nekilnojamojo turto agentas arba nekilnojamo turto nuomos agentas. Visada galite su jais bendrauti tiesiogiai ir užduoti visus klausimus, kurie gali iškilti ieškant ir perkant žemės sklypą. Ieškodami ir pirkdami žemės sklypą dažnai jausitės šiek tiek pasimetę ir paieškos, bei pirkimo procedūra

Į viršų